8.6 C
Brno
Středa, 31 května, 2023
DomůRady a Návody3 overené spôsoby, ako ochrániť svoj smartfón

3 overené spôsoby, ako ochrániť svoj smartfón

Či sa nám to páči alebo nie, naše smartfóny sú v neustálom riziku poškodenia. Nech už ide o software mobilu alebo jeho vonkajšie časti, so správnou starostlivosťou môžeme výrazne predĺžiť jeho životnosť. Ak vás zaujíma, ako ochrániť svoj telefón od vonkajších a vnútorných hrozieb, máme pre vás tri overené spôsoby, ako na to.

  1. Vyhnite sa poškodeniu

Ak zvyknete nosiť váš smartfón v taške alebo vrecku spolu s ďalšími predmetmi, riskujete jeho poškriabanie. Ostrejšie predmety môžu jednoducho poškodiť displej alebo zadný kryt mobilu. Najčastejšie sú na vine kľúče. Ak hľadáte spôsob, ako skrotiť ich nekontrolovateľný pohyb, kľúčenka vám k tomu hravo pomôže. Kľúče udrží v kompaktnom balení, ktoré nič nepoškriabe a kľúče zároveň nebudú štrngať pri každom prudšom pohybe.

Prevencia súvisí aj so softwarom mobilu. Vírusy a spyware sa bohužiaľ stali doménou aj našich chytrých pomocníkov. Najjednoduchší spôsob, ako predísť zavíreniu mobilu, je nenavštevovať pochybné stránky alebo nesťahovať nechcené súbory. Ak máte podozrenie, že vo vašom smartfóne už vírus je, môžete vyskúšať antivírusy tretích strán.

  1. Ochranné sklo

Ak ste už niekedy hľadali smartfóny v bazároch, určite ste narazili na modely, ktoré mali totálne zničené ochranné sklo, no vlastná dotyková plocha bola bez jediného škrabanca. Práve v tom tkvie kúzlo týchto ochranných skiel. Dokážu zachrániť displej mobilu aj pred tými najhoršie vyzerajúcimi pádmi.

  1. Puzdrá

Ochranu a starostlivosť si zaslúži aj zadná časť vášho smartfónu. Kryty vyrobené zo skla sú na pády a poškriabanie rovnako náchylné ako displeje. Preto vám odporúčame investovať do kvalitného puzdra. Vyberať môžete z rôznych materiálov, ako napríklad silikón, koža či tvrdé plasty. Okrem ochrannej funkcie zastáva puzdro aj funkciu estetickú, preto jeho výber nezanedbajte.

Hľadáte spôsob, ako predĺžiť živnosť svojho smartfónu? Pomôcť vám môže napríklad kľúčenka, ktorá zabráni poškriabaniu displeja kľúčmi, ochranné sklo alebo kvalitné puzdro. Ideálnym riešením je skombinovať tieto tri metódy, ktoré ochránia váš telefón od fyzických hrozieb. Nezabudnite však ani na samotný software, ktorý si tiež zaslúži istú dávku starostlivosti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek