16.7 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
DomůMužiMetalimex uzavrel novú zmluvu o dodávkach koksovateľného uhlia za 12 miliárd korún

Metalimex uzavrel novú zmluvu o dodávkach koksovateľného uhlia za 12 miliárd korún

Obchodník s komoditami Metalimex zo skupiny MTX Group uzavrel zmluvu o dodávkach koksovateľného uhlia s poľskou spoločnosťou Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Zmluva zaistí stabilitu dodávok pre výrobu na ďalších minimálne šesť rokov.
Prostredníctvom tejto zmluvy zaistí Metalimex dodávky koksovateľného uhlia pre OKK Koksárne, ktoré taktiež spadajú do portfólia firiem Petra Otavy. Odhadovaná hodnota zmluvy je 2,12 miliardy PLN, čo je 12 miliárd českých korún.

„S poľským partnerom, spoločnosťou JSW, spolupracujeme v oblasti dodávok koksovateľného uhlia už veľmi dlho. Vďaka tejto zmluve máme zaistené nosné koksovateľné uhlie pre OKK Koksárne až do roku 2028, čo najmä v súčasnej dobe predstavuje významný krok pre stabilnú výrobu,“ uviedol Petr Labuzík z predstavenstva Metalimex a.s.

OKK Koksárne ponúkajú široký sortiment koksu pre zlievárenskú a hutnícku výrobu, špeciálnu metalurgiu, stavebníctvo, potravinárstvo, kúrenárstvo a ďalšie účely. Medzi ďalšie produkty patria chemické produkty, ktoré vznikajú pri vysokoteplotnej karbonizácii uhlia.

Metalimex a. s.MTX Group je český priemyselne obchodný a výrobný holding so sídlom v Českej republike, ktorého činnosť je sústredená na riadenie, financovanie, stratégiu a koordináciu všetkých svojich spoločností. Do skupiny patrí 17 spoločností, napríklad Metalimex, OKK, Al Invest, Strojmetal, Meď Povrly, Tapa Tábor alebo ICE Industrial services. V piatich oblastiach podnikania sa zameriava predovšetkým na kovy, energetické komodity, obaly, trading a služby. Holding zamestnáva 2500 zamestnancov. Skupina v roku 2021 vykázala nekonsolidované tržby vo výške 54 miliardy korún.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek