16.7 C
Brno
Pátek, 24 března, 2023
DomůAuto MotoPočet Ferrari v Českej republike za päť rokov stúpol o 60 percent....

Počet Ferrari v Českej republike za päť rokov stúpol o 60 percent. Už ich tu jazdí skoro 1 200

Počet športových vozidiel talianskej značky Ferrari na českých cestách sa za posledných päť rokov zvýšil o 60 percent a priblížil sa k hranici 1 200 kusov. Ich priemerný vek je 15, 2 roka, čo kopíruje stav celého tuzemského vozového parku, oznámil nezávislý analytik Antonín Šípek. Od predstavenia prvého vozidla značky uplynie v stredu 75 rokov.
Medzi najrozšírenejšie modely podľa údajov z registra vozidiel patrí osemvalec Ferrari 430, teda nástupca populárnej 360tky Modena, s motorom s objemom 4,3 litra a výkonom 490 koní. Nasledujú nadväzujúce modely 458 a 488. Medzi dvanásťvalcami má najviac registrácií GTB 599 Fiorano.

V českých garážach sa ale nachádzajú aj vozidlá z limitovaných sérií, ako je model Enzo či ikonické F40. V Česku podľa dovozcu našiel majiteľa aj jeden z najdrahších modelov poslednej doby, LaFerrari Aperta, s cenou začínajúcou na 41 miliónoch korún.

Veľká časť zákazníkov v Česku si v súčasnosti vozidlá Ferrari kupuje aj ako investičný tovar. Modely, ktorých hodnota v čase stúpa, sú väčšinou vozidlá z limitovaných sérií, ktoré továreň v Maranelle vyrába ku konkrétnym príležitostiam.

V súčasnosti sa v tuzemsku ponúka na predaj takmer stovka ojazdených ferrari. Začínajú s cenou na približne 1,5 milióna Sk. Najdrahšie ponúkané vozidlo je zreštaurované 250 GT Berlinetta Lusso z roku 1963 za 76,7 milióna korún.

Za prvé štyri mesiace tohto roku si Česi kúpili 37 nových Ferrari, čo je o sedem viac ako v rovnakom období vlani. Dovoz ojazdených áut tejto značky sa zvýšil o deväť na 32 vozidiel.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek